Kto podróżował koleją dobrze pamięta ten dworzec kolejowy! Architektura dość typowa dla budynków wznoszonych w końcu XIX wieku, ale i dość charakterystyczna, bo składająca się z trzech brył. Dwie różnej wysokości wieże (2 i 3 –piętrowe) oraz parterowy łącznik z głównym mechanizmem pracy dworca i obsługi ruchu kolejowego (dyżurka, przechowalnia bagaży, kasa biletowa, poczekalnia, bufet itd.). Wokół gęsty park i stada głośnych wron. Drzewo, które rośnie przy niższej wieży dworca jest na najstarszych pocztówkach z tego miejsca! Dużo zatem pamięta, choć zaniedbane, nie wygląda już jak rozłożysty parasol.
GALERIA







